Wulkanizacja

Serwis, naprawa, wymiana opon (auto osobowe, BUS, dostawcze, SUV)

wulkanizacja redaWulkanizacja w serwisie Auto Waldi Reda obejmuje następujące usługi:

 • sezonowa wymiana opon. opony letnie wymieniamy na opony zimowe oraz vice-versa;
 • serwis (naprawa) ogumienia obejmuje: opony letnie, opony zimowe, opony całoroczne, opony kierunkowe, opony asymetryczne, opony kierunkowe, opony run-flat, opony terenowe off-raod 4x4. Wyposażenie wulkanizacji obejmuje profesjonalne urządzenia;
 • naprawa opon (koła) w autach: osobowych, dostawczych, BUS, SUV i terenowych;
 • wymiana opon: felgi aluminiowe i stalowe;
 • serwis opon obejmuje: oględziny opony, czyszczenie, frezowanie otworu, szorstkowanie opony, zakładanie łaty (specjalny grzybek lub kołek), sprawdzanie szczelności opony;
 • wyważanie kół (nowoczesne wyważarki do kół);
 • dopompowywanie opon;
 • sprawdzanie ciśnienia w oponach;
 • montaż opony (wykorzystujemy montażownice do opon znanych producentów);
 • przechowalnia opon.

Posiadamy profesjonalne maszyny i urządzenia wulkanizacyjne. Materiały wulkanizacyjne do naprawy opon i dętek pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Nasza wulkanizacja zaprasza Państwa codziennie od poniedziałku do soboty.

Wulkanizacja Reda – zakres usług

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od stanu ogumienia w Państwa samochodzie. Drobne uszkodzenie bieżnika może okazać się bardzo niebezpieczne, jeśli nie zostanie wykryte w odpowiednim momencie. Jeśli zauważą Państwo niepokojące sygnały świadczące o przebiciu opony należy niezwłocznie zgłosić się do profesjonalnej wulkanizacji. Jeśli już przytrafi się Państwu awaria ogumienia serwis opon Auto Waldi Reda szybko i profesjonalnie dokona naprawy opony. Każdy wulkanizator serwisu Auto Waldi posiada bogate doświadczenie w naprawie i wymianie opon w pojazdach: osobowych, BUS, dostawczych, SUV, terenowych 4x4. Nasza wulkanizacja umożliwi Państwu bezpieczne kontynuowanie podróży.

Oferujemy kompleksowe usługi wulkanizacyjne wszystkich marek i modeli samochodów. Naprawa opon obejmuje niemieckie auta takie jak: Mercedes, Audi, Volkswagen, Opel, BMW, Smart i Porsche. Serwisujemy także ogumienie w samochodach włoskich, francuskich i hiszpańskich: Renault, Peugeot, Citroen, Fiat, Alfa Romeo i Seat. Auto Waldi Wulkanizacja świadczy również usługi posiadaczom japońskich i koreańskich marek: Toyota, Honda, Nissan, Mazda, Suzuki, Infiniti, Kia oraz Hyundai. Ponadto naszymi klientami są właściciele samochodów: Ford, Chrysler, Buick, Dodge i Chevrolet oraz inne.

Nasza wulkanizacja samochodowa posiada profesjonalne maszyny i urządzenia, w tym wyważarki i montażownice opon.

Jaki mogą być przyczyny uszkodzenia opony?

Najbardziej charakterystyczną oznaką przebitego uszkodzenia ogumienia jest jego spłaszczenie w miejscu przylegania opony do podłoża. Najczęściej uszkodzenia powodują ostre przedmioty, leżące na drodze, dziury w jezdni lub uderzenie krawędzią felgi o krawężnik. Jeśli powietrze gwałtownie uchodzi z koła w trakcie jazdy zagrożone jest życie kierowcy oraz jego pasażerów a opona może ulec poważnemu uszkodzeniu, które uniemożliwi naprawę. Najczęściej stosowanymi metodami naprawy przebitych opon są: zewnętrzna naprawa, naprawa wewnętrzna za pomocą łatki lub za pomocą zatyczki i łaty naprawczej.

Innymi przyczynami uszkodzenia ogumienia pojazdu może być awaria zaworka opony, zniekształcenie koła powstałe w wyniku kolizji lub nadmierne zużycie bieżnika opony, które może doprowadzić do pęknięcia opony. Pamiętaj również o regularnym kontrolowaniu ciśnienia w oponach. Zbyt niskie ciśnienie powoduje, że ogumienie jest bardziej podatne na przebicie.

Jeśli zauważysz niepokojące sygnały zachowania Twojego auta natychmiast skontaktuj się z serwisem opon Auto Waldi. Serwis samochodowy i wulkanizacja Auto Waldi Reda naprawia ogumienie zgodnie z procedurami zalecanymi przez światowych producentów opon. Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny.

Jak mogę rozpoznać przebitą oponę samochodową?

Jest kilka oznak, które mogą świadczyć o uszkodzeniu ogumienia samochodowego:

 • poruszanie kierownicą z czasem może być coraz trudniejsze - najczęściej spowodowane powolnym uciekaniem powietrza;
 • wyczuwalne jest drżenie kierownicy w trakcie jazdy;
 • samochód wykazuje tendencję do ściągania na lewą lub prawą stronę, w zależności od tego, po której stronie jest przebicie;
 • jeśli w oponie jest osadzony gwóźdź lub wkręt, kierowca może usłyszeć charakterystyczne tykanie w trakcie jazdy.

Kiedy można naprawić uszkodzoną oponę?

Możliwość naprawy opony uzależniony jest od kilku czynników: miejsca uszkodzenia, wielkości otworu, od stanu opony oraz indeksu prędkości. Ogumienie można naprawić tylko wtedy, gdy przebicie ma małą średnicę (poniżej 6 mm) i znajduje się w środkowej części opony (3/4 bieżnika). Próby jej naprawy w innym miejscu są uważane za niebezpieczne ponieważ znajdują się zbyt blisko ściany bocznej. Ponadto jeśli na oponie widoczne są jakiekolwiek uszkodzenia ściany bocznej, wystaje drut, guma jest zniekształcona lub pęknięta, opony nie można bezpiecznie naprawić. Wówczas należy ją wymienić. Opony z oceną „V” i wyższą mogą mieć tylko jedną naprawę przebitej opony w całym okresie jej eksploatacji.

Wymiana opon – kiedy należy ją wykonać?

Kierowcy powinni pamiętać o sezonowej wymianie opon przeprowadzanej jesienią kiedy temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza oraz wiosną. Ponadto jest ona dokonywana kiedy:

 • głębokość bieżnika jest poniżej dopuszczalnego limitu. W przypadku opon zimowych są to 4mm a letnich 1,4mm;
 • doszło do poważnej usterki - pęknięcia lub przecięcia gumy;
 • uszkodzeniu uległ karkas - wewnętrzna cześć opony;
 • wcześniejsze naprawy opony były wykonane niezgodne z europejskimi standardami;
 • jej uszkodzenie zostało spowodowane zbyt niskim lub zbyt wysokim ciśnieniem;
 • zniekształceniu lub uszkodzenie uległa ściana boczna;
 • wiek wymusza jej wymianę opony;
 • opony były niewłaściwie przechowywane ulegając zniekształceniu.

Jeśli nie masz pewności, czy Twoja opona samochodowa wymaga wymiany, skontaktuj się z Wulkanizacją Auto Waldi Reda. Ponadto oferujemy sezonową przechowalnię opon. Za niewielką opłatą zyskasz pewność, że opony, które odpowiadają za bezpieczeństwo i komfort jazdy, będą prawidłowo przechowywane. Wulkanizacja Auto Waldi Reda zaleca wymianę opon wraz z felgami - wymiana kompletu kół..

Wulkanizacja i serwis opon według marek samochodów

Wulkanizacja

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen

Serwis opon

Dacia
Dodge
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu

Naprawa opon

Iveco
Jaguar
Jeep
Kia
Lancia
Land Rover
Lexus
Łada

Serwis ogumienia

Mazda
Mercedes-Benz
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Polonez

Wulkanizator

Pontiac
Porsche
Renault
Rover
Saab
SEAT
Skoda
Smart

Serwis kół

SsangYong
Subaru
Suzuki
Tesla
Toyota
Volkswagen
Volvo
Wartburg

Wyważanie kół

wyważanie kół reda

Wulkanizacja

wulkanizacja reda

Prostowanie felg

prostowanie felg reda

Przechowalnia opon

Przechowalnia opon

Sprawdzanie ciśnienia

Sprawdzanie ciśnienia

Wymiana opon

wymiana opon

TOP Call Now Button