Regeneracja alternatora i rozrusznika

Serwis rozruszników i alternatorów (osobowe, BUS, dostawcze, SUV)

wymiana rozrusznika alternatoraJedną z najczęściej wykonywanych napraw przez Auto Waldi Serwis jest regeneracja oraz wymiana rozrusznika i alternatora. Obydwa urządzenia są kluczowymi podzespołami układu elektrycznego pojazdu.

Aby uruchomić silnik, rozrusznik musi wykonać ciężką pracę polegającą na pokonaniu oporów tarcia łożysk wału korbowego, tłoków i kompresji silnika. W jednostkach Diesla prędkość wymagana do rozpoczęcia pracy silnika wynsoi 100-200 obr/min  a w autach benzynowych wynosi zazwyczaj 40-100 obrotów. Podobnie jak inne części samochodu każdy rozrusznik ma swoją żywotność odpowiadającą przebiegowi 150-160 tys. km. Najczęstsze awarie to zużycie szczotek, bendiksu i tulejek. Kompleksowa regeneracja i wymiana rozrusznika jest kilka razy tańsza od zakupu nowego produktu.

Równie ważnym elementem układu elektrycznego samochodu jest alternator. Jest on połączony z wałem korbowym za pomocą paska wielorowkowego lub klinowego, który przenosi napęd. Alternator zasila w energię instalację elektryczną samochodu oraz odpowiada za ładowanie akumulatora w trakcie jazdy. Magazynowany w akumulatorze prąd jest z kolei potrzebny podczas rozruchu, gdy alternator nie pracuje. Akumulator wykorzystuje energią wytworzoną wcześniej przez alternator. Do najczęstszych awarii alternatorów zaliczyć można: zużycie łożysk, pierścienia ślizgowego i szczotek regulatora.

Zapraszamy do serwisu Auto Waldi w Redzie a dedykowany dla Państwa mechanik samochodowy szybko i sprawnie dokona wymiany rozrusznika lub alternatora.

TOP Call Now Button